• Szülőföldön magyarul - 2018

•           Értesítjük, hogy a „Szülőföldön magyarul” program keretében a 2017/2018-as tanévre diákjaik
            nevére benyújtott nevelési, oktatási, valamint tankönyv – és taneszköz igényléseket a Bethlen
            Gábor Alap Bizottsága elfogadta és a 64/2018. számú bizottsági határozat alapján támogatásban
            részesítette.
                       Az OTP szeptember 17-én kezdi utalni a támogatásokat. Az OTP számlával rendelkező pályázók
            számláikra kapják meg támogatást.
                       Aki még nem rendelkezik OTP számlával, az szintén e pénzintézet fiókjaiban juthat a megítélt
            pénzhez – készpénzben, december 31-éig. A nevelési – oktatási támogatás összege az idén 70, a
            hallgatói támogatásé 10 euró fejenként.

• Tánciskola 6-9. évfolyam részére

• "Én táncolnék veled,

- Én is táncolnék, de mégsem teszem

Én táncolnék veled,

- Én is táncolnék, de nincs hozzá merszem.

Én táncolnék veled,

- De izgulok, ó, miért?

Én táncolnék veled, de nem tudok,

- Félsz, tán azért?

Fogd meg szépen kezem,

- Ez nem nehéz, ennyi az egész.

Ne törődj semmivel, csak velem, hallgasd a zenét!

Szeretnénk felmérni, hogy lenne-e igény tánciskolára a 6-7-8-9. osztály számára. Kérjük Önöket a jövő hét hétfőig (2018.09.17.) jelezzék vissza szándékukat. Minimum 10 pár esetén tudjuk megszervezni a tánciskolát.

Chceli by sme usporiadať tanečnú školu pre 6-7-8-9. ročník. Prosíme Vás, aby ste nám do budúceho pondelka (17.09.2018) dali vedieť či máte záujem. Je potrebné pozbierať 10 párov.

• Ebéd a Vetvár étteremben: 2018.09.17-21.

• Kedves Szülők,

Még egy hétig zárva lesz az ebédlő. 17-21. 09.2018 sikerült ebédet intéznünk a Vetvár étteremben.

Kérjük azokat a szülőket akik eddig még nem igényelték az étteremben az ebédeket, hogy csütörtökig (2018.09.13.) mailben jelezzék vissza kérik-e gyermekük részére az étkezést a Vetvár étteremben. Egy ebéd ára:2,20€.

Mindenkinek: 5x2,20€= 11€, melyet alsó fokon: a napközis tanító nénik szednek össze/ felső fokon pedig a vezetőségnek kell leadni - !!!2018.09.14  - péntekig!!!

Továbbá szeptember 24-től már az iskolai étkezdében ebédelünk.

Milí rodičia,

Ešte jeden týždeň nebudú variť v školskej jedálni. Od 17-21. 09.2018 sa nám podarilo vybaviť obedy v reštaurácii Vetvár.

Prosím tých, ktorí ešte nenahlásili svoje deti na obedy a majú záujem, aby najneskôr do štvrtka (13.09.2018) oznámili, či si želáte obed v reštaurácii Vetvár. Cena jedného obeda je 2,20€.

Pre všetkých: 5x2,20= 11€ vyzbierajú na prvom stupni pani učiteľky družinárky a na druhom stupni odovzdať vedeniu školy do piatku 14.09.2018.

Ďalej: od 24. septembra už chodíme do ZŠ Biskupická.

• Gulyásfőzéssel az elsősökért

• Nagyon köszönjük a 3.osztályos szülőknek, hogy már harmadik éve jókedvvel, finom gulyással és baráti hangulattal támogatják az első osztályosainkat...és gratulálunk a gulyásfőző verseny 2.helyezéséért...finom volt a gulyás...jövőre ugyanitt

• Szülői értekezlet/ Rodičovské stretnutie

• 2018. szeptember 12-én, 17.00 órai kezdettel szülői értekezletet tartunk az iskolában.

Először 17.00-tól közös szülői értekezletre kerül sor – a VIII.A osztályban.

Utána, kb. 17.20-17,30tól minden osztályfőnök megtartja a saját osztálya számára a szülői értekezletet, ahol 2 képviselőt választanank maguk közül a szülői szövetségbe.

18,30tól pedig a megválaszott szülői szövetség képviselőit várjuk az igazgatóságon az első szülői szövetség gyűlésére.

!!! A szülői értekezletek alatt nem lesz felügyelet biztosítva a gyerekek számára!!!

Pozývame Vás na rodičovské stretnutie, ktoré sa uskutoční 12. septembra 2018 o 17,00.

Najprv od 17.00 bude spoločné rodičovské stretnutie v triede VIII.A.

Potom pokračujú o cca. 17,20-17.30 triedne rodičovské stretnutia v jednotlivých triedach, kde zvolíte 2 zástupcov do združenia rodičov.

Od 18,30 bude v riaditeľni pre zvolených zástupcov tried združenie rodičov.

!!! Počas rodičovských stretnutí nebude zabezpečený dozor nad deťmi!!!!

• Tanévnyitó

• Szeretettel várunk minden kedves tanítványunkat, családtagot és hozzátartozót a 2018/19-es tanévünk ünnepélyes megnyitójára

2018. szeptember 3-án 9,00 órai kezdettel

az iskola tornatermébe.

A tanévnyitót követő ünnepélyes osztályfőnöki órák után bejelentkezhetnek és elintézhetik az ebédet, amelyetbefizetés után keddtől kapnakdiákok, illetve az 1-5. évfolyam tanulói megismerkedneknapközis csoportokkal

Kedden, szeptember 4-én osztályfőnöki órák lesznek.

Szerdán 8,00 Veni Sancte, majdtanítás az órarend szerint folytatódik.

• Nyomdai papír

• Kedves Szülők,

Nemsokára kezdődik az iskola és a tanítás, melyhez az Önök segítségére is szükségünk lenne.

Szeretnénk most elsősorban arra kérni Önöket, hogy akinek van módja nyomdai A4es papírral támogatni az iskolát azt nagyon megköszönjük. Mivel az egész év soránk rengeteg segédanyaghoz, intézkedéshez van szükségünk papírra, várjuk a támogatásukat az igazgatóságon/valamint az egyes osztályokban.

Milí rodičia,

Čoskoro sa začína škola a vyučovanie, ku ktorému potrebujeme Vašu pomoc.

Pokiaľ máte možnosť nás podporiť A4 kancelárskym papierom, veľmi by nám to pomohlo. Pretože počas celého roka potrebujeme na množstvo podkladov a vybavovanie veľké množstvo papiera, čakáme na Vašu podporu na riaditeľstve príp. v jednotlivých triedach.

• Iskolai tanszerek listája

• Kedves Szülők!

Közeledik a tanévkezdés, ezért már lassan legyenek szívesek megvenni a szükséges eszközöket, hogy szeptemberben a tanuló felkészülten jöjjön az iskolába. Az egyes osztályok listája a következő:

• Könyvvásár

• Szlovák könyvek vására a könyvtárban.

Aki szeretne rendelni június 11ig megtekintheti és megrendelheti.

• Figyelem!!!

• Pénteken újabb papírgyűjtést szervezünk...akinek még van, kérjük segítse iskolánkat! Köszönjük

• Kontakty

• Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským, Alapiskola és Óvoda