• Kerámiakör - novembertől

• Kedves Érdeklődők!

Novembertől péntekenként 14,15 órai kezdettel kerámiakör indul. Az eddig 12 jelentkezőhöz lehet még jelentkezni szerdáig 2019.11.6-ig (Bittera Katus igazgatóhelyettesnél ).

Kapnak egy jelentkezési lapot, s felfizetnivaló összeget a jelentkezési lapon található IBAN számra elküldeni: 17,4€, variabilný symbol: 131.

• Fotópályázat

• Az Envirospektrum fotópályázatot hirdet, melynek témája az ősz színei. Amennyiben lapul a tarsolyotokban néhány általatok készített fénykép, amely az ősz színességét, szépségét mutatja be, küldjétek el őket jpg formátumban Soóky Márta tanító néninek a martuli3@gmail.com címre november 20-áig. Fotózásra fel!

• Október 1-től induló szakköreink!

• Weboldalunkon a Szakkörök szekcióban található szakköreink listája. Kérjük a kedves Szülőket megfontoltan, a gyermek kedve- és szabadideje szerint jelentkezzenek be a tanulók az adott szakkör vezetőjénél, hogy tartalmas és hosszútávú lehessen a tevékenység.

Köszönjük

• A Domestos verseny folytatódik!!!

• Kedves szülők és iskolabarátok!

Alapiskolánk idén 3. alkalommal csatlakozik a Domestos programhoz, melynek köszönhetően az elmúlt években 260 euró értékű tisztítószerekkel, füzetcsomaggal és társasjátékokkal már gazdagodtunk. Ennek a kezdeményezésnek a célja az alapvető higiéniai szabályok megtanítása, megerősítése a tanulók körében.

Ebben az évben is számítunk az Önöt támogatására. Amiben tudnak segíteni az iskolának az a következő:

- vásároljanak Domestos termékeket,  hozzák be a blokkot az iskolába és adják le a tanító néniknek

- regisztráljanak a www.domestospreskoly.sk oldalon, mint szülő és októbertől szavazzanak a gyerekek által teljesített feladatokra. (Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským – Alapiskola és Óvoda-Podunajské Biskupice)

-ÚJDONSÁG! – a beregisztált szülők idén külön házi feladatot is kapnak, melynek teljesítése nem kötelező, de ha teljesítik, havonta 3 szülő neve kerül kisorsolásra, akik 40 euró értkékű vásárlási utalványt nyerhetnek Domestos termékekre.

-bővebb információ a www.domestospreskoly.sk oldalon olvasható.

Minden segítséget előre is köszönünk!

• Brigád az iskolában - október 5.

• Jövő szombaton brigádra hívjuk a kedves Szülőket az iskolába. Október 5-én 9,00 órától, ügyes, erős apukákat várunk az udvaron. Fel kell ásni a füves részt és járdaszegélyeket lerakni. Kérjük hozzanak magukkal: csákányt, jókedvet, sok energiát. Nagyon szépen köszönjük!

• Csemadok díj: Hűségért emléklap az évtizetek óta folytatott gyümölcsöző együttműködésért

• "A Csemadok Pozsonyi Városi Választmánya és alapszervezetei szorosan együttműködnek a körzetükben lévő óvodákkal, alapiskolákkal és a gimnáziummal. Példás az együttműködés a Pozsonypüspöki Alapiskola és Óvoda pedagógusaival Maurský Mónika igazgatónő vezetésével"....hangzott el a tegnapi Csemadok Pozsonyi Városi Választmánya és Országos Tanácsa a Szövetség megalakulásának hetvenedik évfordulójára megszervezett ünnepségen.

• Ebédjegyekkel kapcsolatos fontos információ!

• Kérjük a kedves Szülőt (nem napközis), hogy miután lejelentette gyermekét az ebédről, az ebédjegyeket ki ne dobja, mert ezeket LE KELL adniuk a konyhafőnökőnek!!! Megértésüket köszönjük

• Köszönet a Szülők csapatának és a TanáriKar csapatának

• Hatalmas köszönetünket szeretnénk kifejezni a Szülők csapatának és a TanáriKar csapatának, hogy tisztességes versenyzéssel nagyon szép bevételt szerezve támogatták fincsi gulyásukkal egyetemben a püspöki iskolák elsőseit.

Szülők csapata: 130,40€, TanáriKar: 200,37€ bevételt adott le a városháza illetékeseinek.

A teljes befolyt összegeből: 1765,81€ az összes püspöki alapiskola elsősei segédeszközök megvételére kapnak majd támogatást a tanulók számától függően.

Köszönjük még egyszer

• Szülői értekezlet/ Rodičovské stretnutie

• 2019. szeptember 11-én, 17.00 órai kezdettel szülői értekezletet tartunk az iskolában.

18,30tól a szülői szövetség képviselőit várjuk az igazgatóságon a szülői szövetség gyűlésére. !!!

A szülői értekezletek alatt nem lesz felügyelet biztosítva a gyerekek számára!!!

Pozývame Vás na rodičovské stretnutie, ktoré sa uskutoční 11. septembra 2019 o 17,00.

Od 18,30 bude v riaditeľni pre zástupcov tried združenie rodičov. !!!

Počas rodičovských stretnutí nebude zabezpečený dozor nad deťmi!!!!

• Kontakty

• Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským, Alapiskola és Óvoda
      • 0905/764 539 - riaditeľka
        02/45248667 - kancelária