• Keramický kurz v II. A

• Do galérie Keramický kurz v II. A boli pridané fotografie.

Žiaci II. A triedy sa zapísali do keramického kurzu v CVČ na Kulíškovej ulici. Kurz budú navštevovať raz mesačne počas šk. roka, aby sa naučili vytvarovať rôzne veci. Pod ich šikovnými rukami sa hlina mení na vzácne darčeky.

• Vybíjaná - Dom športu

• Do galérie Vybíjaná - Dom športu boli pridané fotografie.

Žiaci a žiačky 3. a 4. ročníka sa zúčastnili turnaja vo vybíjanej so svojím trénerom Jurajom Hudákom. Bojovali do konca o česť školy. Aj keď neskončili na popredných miestach, vracali sa z podujatia plní nových zážitkov. Sprevádzala ich p. učiteľka Monika Maurská.

• Exkurzia - Eger

• Do galérie Exkurzia - Eger boli pridané fotografie.

Naša škola 20. a 21. septembra 2013 organizovala exkurziu pre žiakov školy do Maďarska. Navštívili sme historicky veľmi významné mesto Eger, ktorý preslávil svojimi dielami spisovateľ Gárdonyi Géza, ktorý sa narodil pred 150 rokmi a je pochovaný v tomto meste. Prvý deň sme pochodili hrad a uctili sme hrob Gárdonyiho. Druhý deň sme sa zoznamovali s barokovým mestom. Zaujali nás historické stavby, kostoly, dóm, ale aj turecký minaret, z ktorého je teraz vyhliadková veža. Statočne sme zdolali tých 97 schodov, aby sa nám mesto rozprestrelo pred nohami. Históriu mesta sme uctili vencami, jeden sme položili k soche trubadúra Sebestyéna Tinódiho Lantosa, vďaka ktorému sa zachoval príbeh hradu z roku 1552. Druhý veniec sme položili s soche Istvána Dobóa, ktorý bol kapitánom hradu v tureckých bojoch. O naše pohodlie sa postarali v Moteli Botax s veľkou ochotou a s výbornou stravou. Aj keď sme nevideli všetko, čo sa dá pozrieť v tomto meste, cítili sme sa výborne, aj počasie nám prialo, takže...Dovidenia, Eger!

• Rozlúčka so školou

• Do galérie Rozlúčka so školou boli pridané fotografie.

Aj tento rok sme sa museli rozlúčiť s deviatimi skvelými mladými nádejnými stredoškolákmi. Do kapsičky sme im zabalili to najlepšie, čo sme im vedeli dať. Prajeme im veľa šťastia a úspechov na strednej škole.

• Plavecký kurz

• Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Plavecký kurz.

Začiatkom júna žiaci z 1. stupňa našej ZŠ spolu s detičkami z našej MŠ navštevovali plavecký výcvik. Pozrite si fotoalbum o ich šikovnosti.

• Mexické tance

• Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Mexické tance.

Na pozvanie MiÚ sme navštívili KD Vetvár, kde vystupovali mexickí umelci v pestrých krojoch s tancami svojej krajiny. Bolo to naozaj hodnotné a krásne predstavenie! Ďakujeme za pozvanie p. Beate Biksadskej, vedúcej odd. Š a K na MiÚ Pod. Biskupice.

• ŠvP Turisthotel Drotár Hronec

• Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria ŠvP Turisthotel Drotár Hronec.

Cítili sme sa výborne. Ďakujeme manželom Medveďovcom, že nám spríjemnili pobyt. Zažili sme dva krásne výlety. Cestovali sme Čiernohorskou železnicou, navštívíli sme Lesnícky skanzen vo Vydrove, Bystriansku jaskyňu, Brezno. Ešte dlho budeme spomínať na podarenú súťaž v orientačnom behu. Bolo nás 61 žiakov a 7 zamestnancov. Dúfame, že o rok sa tiež stretneme.

• Zber starého papiera

• Milí rodičia a žiaci!

Dňa 2. mája 2013 štartuje zber papiera. Pozbierajte doma staré časopisy, noviny, všetko z papiera, čo už nepotrebujete! Začína sa súťaž medzi triedami, kto nazbiera viac! Samozrejme, bude aj odmena. Takže dajte sa do jarného upratovania pivnice, garáže, povaly, navštívte susedov, príbuzných, aby sme nazbierali čo najviac papiera.

• Lightnin´ Guy - koncert

• Do fotoalbumu bola pridaná nová galéria Lightnin´ Guy - koncert.
            V Múzeu obchodu 25. 4. 2013 sme zažili ohromný koncert belgickej bluesovej kapely Lightnin´Guy. Žiaci sa dozvedeli, ako vznikol blues a z neho viaceré hudobné zánre. Ďakujeme Múzeu obchodu a manželom Dudinským, ktorí nám umožnili tento skvelý zážitok. Vďaka patrí aj za skvelý preklad p. učiteľke Paszmárovej.

• Kontakty

• Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským, Alapiskola és Óvoda
      • 0905/764 539 - riaditeľka
        02/45248667 - kancelária