Adó 2%/ 2% dane

Hogyan ajándékozzunk - legfontosabb információk

HU:

Tisztelt Szülők, Iskolabarátok!

Ezúton szeretném megkérni Önöket, hogy idén is támogassák a Pozsonypüspöki Alapiskolát adójuk 2%-ával.

Mit kell tenni?

1. A munkaadónál legkésőbb február 15.-ig kérvényezni az éves adó elszámolás elkészítését, valamint kérni a 2% adóhoz szükséges igazolást (Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti), melyet általában március folyamán megkapnak a munkáltatójuktól. Ezen igazolást, valamint a kitöltött formanyomtatványt (Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osobylegkésőbb április 30.-ig postázzák vagy vigyék be személyesen az állandó lakhelyük szerinti adóhivatalba.
  2. Akik maguk készítik az adóbevallást, mint fizikai vagy jogi személyek, ezen esetben az adóbevallás nyomtatványában kell közvetlenül kitölteni az adatokat.

Sajnálattal kell közölnöm, hogy a szülői munkaközösség az idei évben nem tudja közvetlenül igényelni az adó 2%-át. Egyedüli lehetőségünk a galántai központi irodán keresztül kérvényezni.

Ezúton szeretném tehát megkérni Önöket, hogy a kérvényen a galántai központi iroda adatait töltsék ki.

IČO [15]: 35626356

Obchodné meno [16]: Združenie maďarských rodičov na Slovensku

Valamint a formanyomtatványon bejelölni a „súhlasím so zaslaním údajov ... “.

Továbbá legyenek szivesek az iskolában leadni a kitöltött becsületbeli nyilatkozatot (Čestné prehlásenie). Ezen adatok alapján fogjuk tudni a központi irodától igényelni a részünkre utalt összeget.

A nyomtatványokat mellékelve találják, illetve kérhetik az iskolában is.

Az adóhivatalnak befizetett adójuk 2%-ból tudják támogatni az iskolát, valamint gyermekeiket. Az elmúlt évben ezen befolyt összegből vásároltunk tankönyveket, fizettük a udvaron levő játszófelületet, valamint a versenyekre a nevezési díjat.

Az elkövetkező évben is szeretnénk ezirányú tevékenységünket folytatni.

Kérem, éljen ezzel a lehetőséggel!

A gyermekek nevében is köszönjük a támogatást!

Informacio_az_adoval_kapcsolatba.docx

ADO-Becsuletbeli_nyilatkozat_2023(1).rtf

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov.pdf

Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zapl.dane.pdf

Üdvözlettel,

Šlauka Mónika

A Szülői Szövetség elnöke

Pozsony, 2024.01.23.

SK:

Milí Rodičia, Priatelia školy,

Touto cestou by sme Vás chceli poprosiť, darujte 2% Vašich daní našej škole.

Ako to môžete urobiť?

1. Najneskôr do 15. februára požiadajte Vášho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a vyžiadajte si potvrdenie k 2% (Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti). Toto potvrdenie a vyplnené vyhlásenie (Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby) odošlite poštou, alebo odovzdajte osobne na najbližší daňový úrad podľa Vašej miestnej príslušnosti najneskôr do 30. apríla.
  2. SZČO a podnikatelia tieto údaje uvádzajú priamo v rámci daňového priznania.

S ľútosťou vám oznamujem, že naše združenie nebolo tento rok zaradené do zoznamu prijímateľov 2%. Napriek tomu vďaka centrále Združeniu maďarských rodičov na Slovensku v Galante o 2% neprídeme.

Týmto vás žiadam o vyplnenie vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane údaje príjímateľa nasledovne:

IČO [15]: 35626356

Obchodné meno [16]: Združenie maďarských rodičov na Slovensku

Taktiež je nutné v tomto oddiely označiť krížikom „Súhlasím so zaslaním údajov....“

Ďalej vás tiež poprosím vyplniť a odovzdať v škole Čestné prehlásenie (Becsületbeli nyilatkozat). Na základe týchto údajov nám centrála vie preplatiť čiastku určenú pre našu školu.

Všetky tlačivá nájdete tu, alebo ich môžete vyžiadať v škole.

Vďaka nazbieraným finančným prostriedkom môžeme podporiť školu a žiakov. V minulých rokoch sa z týchto zdrojov financovali napríklad nákupy učebníc, herné prvky pre Vaše deti v areály školy, účastnícke poplatky na súťaže a mnoho iného.

Aj v nasledujúcom roku by sme chceli v tejto činnosti pokračovať.

Prosím, využite túto možnosť podpory!

V mene detí Vám vopred ďakujeme!

S pozdravom

Monika Šlauková