Tanárok/ Učitelia

Adó 2%/ 2% dane

Hogyan ajándékozzunk - legfontosabb információk

Tisztelt Szülők, Iskolabarátok!

Ezúton szeretném megkérni Önöket, hogy idén is támogassák a Pozsonypüspöki Alapiskolát adójuk 2%-val.

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_2020(4).pdf

Mit kell tenni?

A)      A munkaadónál legkésőbb február 15.-ig kérvényezni az éves adó elszámolás elkészítését, valamint kérni a 2% adóhoz szükséges igazolást (Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti), melyet általában március folyamán megkapnak a munkáltatójuktól. Ezen igazolást, valamint a kitöltött formanyomtatványt (Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby) legkésőbb április 30.-ig postázzák (vagy vigyék be személyesen) az állandó lakhelyük szerinti adóhivatalba.

B)      Akik maguk készítik az adóbevallást, mint fizikai vagy jogi személyek, ezen esetben az adóbevallás nyomtatványában kell közvetlenül kitölteni az adatokat.

Az adóhivatalnak befizetett adójuk 2%-ból tudják támogatni az iskolát, valamint gyermekeiket. Az elmúlt évek során ezen befolyt összegből vásároltunk tankönyveket, animációs csomagot, fizettük az évvégi kirándulást, az angol hetet, valamint a tantermek festését.

Az elkövetkező évben is szeretnénk ezirányú tevékenységünket folytatni.

Kérem, éljen ezzel a lehetőséggel!

Köszönettel és üdvözlettel,

Csank Mariana

a Szülői Munkaközösség elnöke

Pozsony, 2021. február 9.

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_2020(3).pdf