1952-ben Cséfalvay (Stifter) Mária rendezésében a Magyar középiskola (6-8.o.) tanulói, a Petőfi emlékév alkalmából, előadták a János vitézt, mellyel nagy sikereket értek el. Püspökin 6 ízben adták elő, Pozsonyban is felléptek. Iluska, a tündérkirálynő szerepében Németh Viola tanuló játszott, ő a Falujáró Színtársulat színésznője lett. E társulat több diákot akart rábírni, hogy szerződjék náluk, de sikertelenül. “Farkas József, a János vitéz, Foglszinger Ida a boszorkány, Fukári Vilma a Bagó, Árpa Jancsi a strázsamester, Szabó Pisti a király, Koczor Ilona a királykisasszony sokáig emlékezetében marad a püspöki igen hálás közönségnek.” A bevételből fizették ki minden fellépéskor a cigányzenekart és 1952. május 18-23.között az egész iskolát elvitték a Magas-Tátrába kirándulni. Különös hálával emlékezik meg a Krónika Fukári Vilmos asztalosról, aki a színpadot készítette.