1978/79-ben tanulóink exkurzión jártak Ostraván, a szénbányában a pályaválasztási tanácsadás keretében. "Egy tanulónk jelentkezett erre a fontos pályára, Gábris László. A 9. évfolyamból 3 tanuló gimnáziumba, 3 tanuló egészségügyi középiskolába, 1 tanuló gépészeti, 1 tanuló pedig elektrotechnikai középiskolába, 1 tanuló mezőgazdasági középiskolába megy. Lehetőség volt arra is, hogy 2 tanulónk a 8.évfolyamból gimnáziumba, egy tanuló egészségügyi iskolába, egy tanulónk pedig érettségivel záródó ipari tanulónak mehessen.
A Szülői Munkaközösség nagyon sokat tett a nemzetiségi kultúra ápolása terén. Erről tanúskodik a Szilveszteri mulatság és a nagysikerű Móricz Zsigmond est, melyen a szülők és iskolabarátok Móricz műveiből két egyfelvonásos szindarabot mutattak be. Wurster János elnök megható beszéde és Dr. Turczel Lajos előadása sokáig emlékezetes marad a lakosság körében.
Nevelőoktatásban értékes, jól kimunkált szinelőadást tanított be Hudecné Szabó Katalin "A koldus és királyfi" címmel 1979. máricus 23-án."