"Egy nap, egy fotó"
1965. szeptember 1-jén 608(!) tanuló lépi át az iskola kapuit aggódva gondolva a Csallóköz déli részének gyermekeire, lakóira. Az 1965-ös dunai áradások miatt ötezer tanuló nem kezdhette meg a tanulmányait iskolájában. Községünket a Duna nem öntötte el, csupán a talajvíz borított el mintegy 500 ha-nyi területet Püspöki határában.
Iskolánk legnépesebb osztálya a 8.A 40 tanulóval, osztályfőnök Németh Károly. A legkisebb létszámú évfolyam az 1.B 26 tanulóval, osztályfőnök Foglszinger Ida tanító néni.
Iskolánk tanulói sikeresen szerepeltek mind a magyar irodalom, mind pedig az orosz szavalóversenyen is. Kaiser Anna, 8. osztályos tanuló a komáromi Jókai napokon képviselte iskolánkat. A tanév végén elbúcsuztak Schönbeck Ilona kartársnőtől, aki nyugdíjba vonult. A fotón Bauer Károly és Németh Károly. ❤

"Egy nap, egy fotó"